woman, jump, backpack-1868817.jpg
Blog

Jak na kvantový skok v roce 2024

Rok 2023 byl pro mě plný nových zkušeností, zážitků a lekcí. Pokud vás to zajímá blíže, můžete si o něm přečíst v tomto článku.

Co přinese rok 2024?

Věřím tomu, že to z veliké míry záleží na nás samotných. Ano, jsou věci a události, které možná neovlivníme. Na druhou stranu je toho spousta, co ovlivnit můžeme.

A já věřím v roli tvůrce svého vlastního života.

Krok jedna k jakékoliv tvorbě je ujasnit si, jak by měl vypadat konečný výsledek. Co vlastně chci. Proto je pro mě na začátku každého roku důležité najít si čas v tichu a určit si své vize a cíle pro rok, který je přede mnou.

K plánování ročních cílů se dá přistupovat různě. Nejlepší způsob, který vyhovuje mně je začít sněním

Všichni totiž máme v hlavě toho otravného tvora jménem vnitřní kritik. On má pocit, že nám slouží. Snaží se nás chránit, abychom si neublížili, nezklamali se, abychom neudělali něco, čeho budeme později litovat.

A ano … on má svou roli a své místo. Ale to místo rozhodně není ve fázi snění a tvorby vizí. Protože kdyby byla tahle fáze na něm, tak raději zůstáváme tam, kde jsme. Teplíčko, smrádeček, hlavně nic neriskovat.

Pokud ale stejně jako já růst ke svému životu potřebujete, tak mu ve chvíli, kdy budete dělat roční (a jakékoliv jiné) plány, zavřete pusu.

Jak na to?

Udělejte si na plánování svých vizí a cílů čas a prostor. Nalaďte se na své nejvyšší já. Ať už to bude procházkou, meditací, tím, že si zatančíte. Každému vyhovuje něco jiného. Dopřejte si chvíli pro sebe, kdy vyživíte sami sebe tak, abyste se cítili skvěle.

A tady z tohoto pocitu se potom můžete zeptat: 

👉🏻 Kdyby pro mě rok 2024 byl tím nejlepším rokem, co si umím představit (nebo spíš, co si umí představit mé nejvyšší já, má nejlepší verze), jak by tenhle rok vypadal?

Co všechno by na jeho konci bylo skutečností?

Klíčem je být co nejkonkrétnější. Náš mozek totiž nemá rád neurčité, vágní cíle. Neví, co si s nimi počít. 

Konkrétním cílem tedy není: Chci vydělávat víc peněz. Chci mít lepší postavu.

Konkrétním cílem je: Chci mít na účtě xy Kč. Chci uběhnout 10 km, aniž bych se zadýchávala.

A jakmile mám tyto cíle definované, ráda se ptám na další důležitou otázku:

👉🏻 Co mi to přinese?

Proč je tato otázka důležitá? Dává nám totiž naše PROČ. To, o kterém tolik lidí mluví. Pokud totiž chceme po našem mozku, aby nás podpořil ve změnách, musíme mu dát dostatečně silnou motivaci a vizi toho, v čem nám tyhle změny pomohou.

Zkuste najít takové PROČ, při kterém se Vaše srdce raduje. Které rozzáří vaši duši. 

Jasně, chceme vydělávat víc peněz, abychom pokryli rostoucí inflaci. Ale předpokládám, že to většinu z nás pocity radosti nenaplní. Zato vidina toho, že si konečně budu moct koupit ten kurz po kterém toužím. Budu moct vzít své děti na dovolenou a prožít s nimi krásné chvíle. To už zní lépe. Důležité je, aby to vycházelo skutečně z vás. 

A možná díky téhle otázce zjistíte, že je potřeba přehodnotit své cíle. Protože možná nikdy nebyly vaše.

Když vím, čeho chci dosáhnout a co mi to přinese, ptám se:

👉🏻 Co ode mě tyto cíle vyžadují?

To znamená, co potřebuji udělat, změnit. Čeho se musím vzdát. Kým se musím stát.

Tohle jsou náročné otázky. Ale já věřím, že kvalita našeho života odpovídá kvalitě otázek, které si klademe.

Ve chvíli, kdy si začneme klást ty správné otázky a dovolíme si nespěchat na sebe s odpovědí a nespokojit se s “nevím”. V tuhle chvíli se začne náš život kvantově měnit.

Velice často si uvědomuji, jak křehký a vzácný ten náš život je. Nikdo nevíme, kolik takových plánů ještě budeme mít to privilegium udělat. Proto bych si moc přála, abychom si tu cestu za našimi cíli a vizemi především užili.

A proto při plánování svých cílů vždycky zahrnuji jak pracovní, tak i osobní rovinu.

Budu moc ráda, když se se mnou podělíte v komentáři, jaké cíle máte tento rok vy.

0
Sdílet článek

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *